• Podpora klubové třídy

  Přátelé, kamarádi,

  přinášíme další informaci ohledně letošního ročníku FL2024. Díky přispění mecenáše, který by rád podpořil naše závody, hlavně pak klubovku, máme pro závodníky v klubové třídě zajímavou novinku. Pokud se závodů v klubové třídě zúčastní alespoň 20 kluzáků, vítěz klubové třídy se může těšit odměnu 24 000 Kč, závodník na druhém místě pak na 12 000 Kč, bronzová příčka bude oceněna 6 000 Kč. Pokud se v klubové třídě zúčastní 15-19 kluzáků, budou tyto odměny poloviční. Podmínkou pro tyto odměny je splnění minimálního počtu kluzáků a platnost závodů.

  Těšíme se na Vás!

 • Do pole v Beskydech?

  Zdravíme váhavé a o účasti přemýšlející plachtaře. Častým tématech při diskuzích v anarchistických kroužcích bývá terén, nad kterým se pořádá naše soutěž FL.

  Přiznáváme, pro mnoho plachtařů je toto téma natolik ošemetné, že se nakonec rozhodnou našeho závodu neúčastnit. To naprosto chápeme, bezpečnost plachtaře a jeho BM je pro nás vždy až na prvním místě 🙂

  Jediné, co proti tomu můžeme udělat je cílená osvěta. Do sekce dokumenty přibyla prezentace, která zobrazuje okolní terény i s možnými oblastmi pro přistání kluzáků do terénu.

  Je nám jasné, že my, domorodí plachtaři, létající nad Beskydami, Javorníky a Kysuckými Beskydami jsme tady jako doma a terén pod námi nám již nezpůsobuje lehké šimrání v podbříšku, avšak edukace je ta správná cesta k tomu, aby i přespolní pochopili, že když se létá s rozumem, nemusí to být vždy jen řádný adrenalin.

  Znázorněné oblasti jsou odzkoušené na plachtařích, ve Frýdlantě evidujeme první pole našich plachtařů přeletářů v Čadci, Turzovce, Kysuckém Novém Městě (vždy po předchozí řádné pozemní přípravě)…

  Sám autor těchto řádků kdysi poprvé do pole podrovnal v zahraničí, pod východními svahy libozvučně znějícího pahorku s názvem Skrzyczne 🙂

  Přejeme šťastnou ruku při volbě vaší letošní plachtařské dovolené a na plachtařskou shledanou ve Frýdlantě a nad Lysou!

 • Přihlášení na FL 2024 je spuštěno

  Přátelé, kamarádi, příznivci plachtění nad Beskydy i kdekoliv jinde,

  dnešním dnem spouštíme přihlášky na FL 2024. Stejně jako loni budeme létat ve dvou třídách – FL Kombi a FL Klub. Třída FL Klub bude létat podle stejných pravidel jako FL Kombi, bude ovšem stejně jako loni omezena maximálním koeficientem dle CZIL a stejně jako loni bude létat bez vody. Již tradičně na vítěze třídy FL Klub čeká náš putovní čáp Frýdlanťák.

  Letos jsme připravili jednu novinku hned na začátek. Máte kamaráda nebo známého, který si létání ve Frýdlantě a naše FL ještě nevyzkoušel? Vezměte ho sebou! Pokud se přihlásí, zaplatí startovné, a vy uvedete jeho jméno do poznámky přihlášky, dostanete slevu 50 % na vaše startovné. Pokud takového kamaráda najdete až po vyplnění přihlášky, nic se neděje. Stačí doplnit jeho jméno do poznámky vaší přihlášky dodatečně, nejpozději však před úvodním setkáním 27.6.2024.

  Takže malá rekapitulace. Letošní třídy budou vypadat následovně:

  FL Kombi

  • bez omezení maximální výkonnosti dle CZIL
  • možnost létat s vodní přítěží

  FL Klub

  • pro kluzáky s maximálním koeficientem do 108,0 dle CZIL včetně
  • bez vodní přítěže

  V sekci Dokumenty jsme zveřejnili letošní Propozice a také Self briefing a Safety briefing.

  Na závěr organizační shrnutí:

  • příjezd ve čtvrtek 27.6. v podvečerních hodinách, úvodní setkání před hangárem ve 21:00
  • první soutěžní den už v pátek 28.6.
  • startovné 2 800 Kč, možná sleva 50 % ze startovného – podmínky v Propozicích
  • vlek do 700m AGL – 890 Kč pro FL Klub, 990 Kč pro FL Kombi
  • samostarty – 120Kč
  • kemp – 130Kč/osoba/den

  Věříme, že i letos si užijete krásné závody nad územím tří států a příjemně strávíte čas na našem beskydském letišti.

  Těšíme se na vás ve Frýdlantě nad Ostravicí!